Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!

Spotkanie z gimnazjalistami w ramach kampanii "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!"

"Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!" - pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie mundurowych z rybnicką młodzieżą. Policjanci swoim działaniem, chcą promować zdrowy – wolny od uzależnień tryb życia, jak również kształtować u młodych ludzi umiejętność dokonywania właściwego wyboru postępowania w sytuacjach trudnych. Zajęcia warsztatowe przeprowadził aspirant Aleksander Benisz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

"Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!"

Zapraszamy również do odwiedzania strony kampanii "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!" na Facebookowym profilu

Wczoraj, uczniowie z Gimnazjum Sportowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku, rozmawiali z aspirantem Aleksandrem Beniszem – policjantem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, o trudnych wyborach, konsekwencjach podjętych decyzji, a także uzależnieniach. Zajęcia warsztatowe odbywały się zgodnie z założeniami kampanii: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!", której celem jest promowanie zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również kształtowanie wśród młodych ludzi zdolności do dokonywania właściwych wyborów w trudnych sytuacjach. Profilaktyka wśród młodzieży jest bardzo potrzebna, ponieważ młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie ich decyzja będzie miała znaczący wpływ na ich przyszłość, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Uczestnicy spotkania bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia, za co otrzymali koszulki, bransoletki oraz smycze z logo kampanii.

 

Film Spotkanie z gimnazjalistami w ramach kampanii "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!"

Pobierz plik Spotkanie z gimnazjalistami w ramach kampanii "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!" (format mp4 - rozmiar 11.53 MB)

Powrót na górę strony