Bezpieczeństwo pieszych 2019

Tragiczny bilans minionego weekendu

W minioną sobotę na rybnickich drogach zginęły dwie osoby. W pierwszym zdarzeniu 75-latka została potrącona przez samochód. Pomimo ciężkiej walki o jej życie zmarła w szpitalu. Drugi wypadek miał miejsce w Lyskach, gdzie młody kierowca zginął po uderzeniu w drzewo. Policjanci prowadzą czynności, które pozwolą na wyjaśnienie przyczyn tych tragicznych zdarzeń.

Dwie osoby poniosły śmierć w wypadkach, do których doszło w ubiegłą sobotę. Pierwsze zdarzenie miało miejsce o 9:00 na ulicy Kościuszki w Rybniku, w rejonie przejścia dla pieszych. 75-latka została potrącona przez kierującego volkswagenem passatem. Kobieta odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Wieczorem otrzymaliśmy informację o zgonie 75-latki. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie udało się uratować jej życia. Kierowca był trzeźwy.
Do drugiego wypadku doszło wieczorem na ulicy Dworcowej w Lyskach. Dwóch młodych mężczyzn jechało volkswagenem polo w kierunku centrum Lysek. W pewnym momencie pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 19-letni kierowca zginął na miejscu. Pasażer doznał obrażeń, które nie zagrażały jego życiu. Został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Zabezpieczono również pojazd, który brał udział w wypadku. Policjanci będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności obu tych tragicznych zdarzeń.

Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Prosimy także, aby zachować uwagę przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzegamy również pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

  • miejsce wypadku w tle na jedni policjant karetka i wóz straży pożarnej.
  • zniszczony pojazd vw polo kolory srebrego
  • służby udzielają pomocy poszkodowanej obok karetka i vw passat z uszkodzeniami
Powrót na górę strony