Bezpieczeństwo pieszych 2019

9-latek potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych

W Rybniku doszło do potrącenia 9-latka, który przechodził wraz z rodzicami przez oznakowane przejście dla pieszych. 19-letniej kierującej fiatem punto, która w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. Pieszym i rowerzystom, przypominamy, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

Wczoraj około 17.30 na ulicy Wyzwolenia w Rybniku, doszło do potrącenia 9-letniego chłopca. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierująca fiatem punto - 19-letnia mieszkanka Czerwionki-Leszczyn, jadąc w kierunku ulicy Mikołowskiej, potrąciła przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych chłopca. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Rybniku. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich śledczych postępowaniu przygotowawczym. Kierującej osobówką, która w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy, policjanci zatrzymali już prawo jazdy.

 

Po raz kolejny apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o uwagę i ostrożność za kierownicą. Chwila naszego roztargnienia może mieć tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy, że dla pieszego, zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.
Apelujemy do wszystkich pieszych użytkowników dróg o zasadę ograniczonego zaufania i szczególną ostrożność, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Ułamek sekundy nieuwagi kierowcy często może zadecydować o czyimś życiu...

 

  • Rybnik, ul. Wyzwolenia. Miejsce potrącenia 9-latka.
  • Rybnik, ul. Wyzwolenia. Miejsce potrącenia 9-latka.
  • Rybnik, ul. Wyzwolenia. Miejsce potrącenia 9-latka.
Powrót na górę strony