Bezpieczeństwo pieszych 2022

Działania "NURD" - podsumowanie akcji rybnickiej drogówki

Rybniccy policjanci przeprowadzili w piątek na terenie naszego miasta i powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam gdzie jest możliwe ruch pieszy i rowerowy, oddziela się od ruch pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w wielu przypadkach ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię. Dlatego rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 14 policjantów rybnickiej drogówki. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 70 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi względem pieszych.

Głównym celem akcji "NURD" jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

  • Policjanci podczas policyjnych działań "NURD".
  • Policjanci sporządzają dokumentację podczas działań "NURD".
  • Policjant podczas wykonywania czynności służbowych.
  • Policjant podczas kontroli drogowej.
  • Trwają policyjne działania "NURD".
  • Policjanci rozmawiają z mieszkańcem Rybnika.
Powrót na górę strony