Bezpieczeństwo pieszych 2020

Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

Rybniccy policjanci, przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili kolejną akcję w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Podczas działań wykorzystali specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Celem akcji była przede wszystkim chęć poprawy bezpieczeństwa, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych, gdzie w ostatnim czasie doszło do potrąceń starszych osób.

Policjant podczas służby kontroluje rejon przejścia

Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomagał wczoraj pracę policjantów z rybnickiej drogówki. Działania prowadzone były w celu zmniejszenia liczby wypadków i kolizji w najbardziej niebezpiecznych i zagrożonych miejscach na obszarze Rybnika.

Policjant na stanowisku Ruchomego Centrum Dowodzenia obserwuje zachowania uczestników ruchu drogowego.

Były to również działania profilaktyczne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa znaleźli się przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych, gdzie doszło w ostatnim czasie do potrąceń. Policjanci zwracali uwagę na najczęściej popełnianie wykroczenia w relacji kierowcy-piesi. Do najczęstszych przewinień należą: nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, czy wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Dla osób popełniających wykroczenia drogowe nie było taryfy ulgowej.

Ruchome centrum dowodzenia w Rybniku.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.55 MB)

Powrót na górę strony