Bezpieczeństwo pieszych 2020

Piłeś? Nie jedź!

Pomimo naszych apeli wciąż nie brakuje ryzykantów. Nie dość, że sami narażają się na niebezpieczeństwo, to stanowią też poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Tym razem, dzięki właściwej reakcji świadka policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Kierujący renault miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Alkosensor

Tym razem dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach zatrzymali 54-letniego kierowcę renault. Mężczyzna jechał do pracy, kiedy tuż po godzinie 4.00 w Suminie, na ulicy Wolności został zatrzymany przez mundurowych. Mieszkaniec powiatu rybnickiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Powrót na górę strony