Bezpieczeństwo rowerzystów 2019

Śmiertelne potrącenie w Niedobczycach

Na ulicy Górnośląskiej w Rybniku doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszej. 57-latka zmarła na miejscu. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło w minioną sobotę około 16:45 na ulicy Górnośląskiej w Rybniku. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez samochód. Na miejsce ruszyli również strażacy i pogotowie ratunkowe. Pomimo ciężkiej pracy służb, nie udało się uratować życia 57-latki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do potrącenia doszło w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Kierujący hyundaiem, który brał udział w zdarzeniu, został przebadany na alkomacie. Urządzenie nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia, będą wyjaśniane przez rybnickich śledczych.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

  • ulica górnośląska miejsce wypadku, w tle służby i pojazd straży pożarnej
Powrót na górę strony