Bezpieczeństwo rowerzystów 2019

„76. TOUR DE POLOGNE" - Uwaga na utrudnienia w ruchu!

W dniu 5 sierpnia ulicami Rybnika i powiatu rybnickiego będzie przebiegała trasa III etapu 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu drogowym w obrębie trasy. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu oraz informacje o utrudnieniach.

W dniu 5 sierpnia, przez Rybnik oraz powiat rybnicki przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 76. Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez trasą: Ruda Śląska - Mikołów - Orzesze - Żory - Jastrzębie Zdrój - Świerklany - Rybnik - Knurów - Gierałtowice - Przyszowice - Zabrze (4 rundy). W związku z organizacją przedsięwzięcia, 5 sierpnia przewidziane są utrudnienia dla ruchu pojazdów w rejonie Bełku, Palowic, Szczejkowic, Świerklan, Jankowic, Książenic oraz niektórych dzielnic Rybnika.

Na czas przejazdu zostaną tymczasowo zamknięte drogi, po których wytyczona została trasa przejazdu peletonu. Utrudnienia w ruchu potrwają w godzinach 15:00 – 18:00. Po przejechaniu wyścigu ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony.

W pierwszej kolejności kolarze przejadą następującymi ulicami powiatu Rybnickiego:

  • Główna oraz Palowicka w Bełku, odcinek od Orzesza do Palowic
  • Bełkowska oraz Wiejska w Palowicach, odcinek do Szczejkowic
  • Palowicka i Gliwicka w Szczejkowicach, odcinek do Żor.

Następnie trasa ponownie przebiega na naszym terenie. Będą to ulice:

  • 3 Maja, Kościelna oraz Rybnicka w Świerklanach, odcinek od Połomi do Jankowic
  • Świerklańska w Jankowicach, odcinek do Chwałowic w Rybniku
  • 1 Maja, Chwałowicka, 3 Maja, Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, Powstańców Śląskich, Byłych Więźniów Politycznych, Mikołowska, Robotnicza oraz ks. Jana Pojdy w Rybniku, odcinek do Książenic
  • ks. Jana Pojdy w Książenicach, odcinek do Knurowa.

mapa 3 etapu tour de pologne 2019

(źródło mapy: http://www.tourdepologne.pl)


Na wyżej wymienionych ulicach w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach. W związku z tym wystąpią również utrudnienia w dostaniu się do autostrady A1 na węzły w Bełku oraz Świerklanach.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Powrót na górę strony