Bezpieczeństwo rowerzystów 2019

Pechowy upadek pijanego rowerzysty

Mowa o 44-letnim mieszkańcu Rybnika, który jadąc ulicą Obywatelską nagle wywrócił się. Zareagował świadek zdarzenia, który zaniepokojony, że mężczyzna leży na chodniku i jest nieprzytomny zawiadomił służby ratunkowe, a także udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała rybniczanina do szpitala. Na szczęście okazało się, że cykliście nic poważnego się nie stało. Szybko natomiast wyszło na jaw, że jest on pod wpływem alkoholu, za co będzie musiał ponieść konsekwencje. Apelujemy o ostrożność na drogach.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22.45 przy ul. Obywatelskiej w Rybniku. 44-letni rowerzysta wykazał się nagannym zachowaniem. Jechał na rowerze, pomimo że był kompletnie pijany. Podróż na swoim jednośladzie zakończył, kiedy przewrócił się na ziemię. Zareagował świadek, który wezwał miejsce służby ratunkowe i udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy. Na miejsce przyjechał patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Rowerzysta trafił do szpitala, ale na szczęście, jak się okazało – nic poważnego mu się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu wskazało, że cyklista miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii.

 

  • avatar
Powrót na górę strony