Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Zgłoś rasizm na policję
Baner Zielona strefa
Aplikacja „Moja Komenda”
Nie reagujesz - akceptujesz!
„Policjant, który mi pomógł”
Inicjatywa Obywatel
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Facebook drogówka
Stop Agresji Drogowej
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."

Ruch drogowy

 1. Dzień Wszystkich Świętych – pamiętajmy o bliskich, którzy odeszli, ale też o bezpieczeństwie

  Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych na drogach, a w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów jest wzmożony ruch pojazdów. Aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

 2. Ogólnopolskie działania Policji na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa tych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.

 3. Akcja ROADPOL SAFETY DAYS w Rybniku

  Rybniccy policjanci prowadzą dzisiaj na drogach naszego miasta i powiatu wzmożone działania kontrolne pod nazwą ROADPOL Safety Days. Ich celem, jak zawsze jest poprawa bezpieczeństwa, jednak w związku z trwającą we wszystkich europejskich krajach akcją, mundurowi sięgnęli po inne środki represji. Tym razem kierujący, za rażące wykroczenie popełnione przeciwko pieszym otrzymywali nietypowe upomnienie...Z kolei właściwe zachowanie kierowców było nagradzane dyplomami przygotowanymi przez dzieci.

 4. Nowe motocykle dla rybnickiej drogówki

  Policjanci rybnickiej drogówki otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW R1250RT. Jednoślady oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów i posiadają stosowne wyposażenie. Nowy sprzęt umożliwi mundurowym sprawnie nadzorować ruch drogowy i zapewnić bezpieczeństwo w mieście i powiecie rybnickim.

 5. "Bezpieczne przejście przez... życie"

  To hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez policjantów z Wydziału Prewencji rybnickiej komendy. W trosce o bezpieczeństwo pieszych mundurowi przy udziale mieszkańców miasta i powiatu stworzyli spot, który ma uświadomić, jak cenne jest życie i zdrowie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.

 6. "Bezpiecznie, Rowerowo i Sportowo”

  ,,Bezpiecznie, Rowerowo i Sportowo” - to hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez profilaktyków z wydziału prewencji rybnickiej komendy oraz zaangażowaniu i wsparciu wielu osób. Spot adresowany jest przede wszystkim do rowerzystów. W spocie reklamowym wziął udział Bartosz Giemza- wielokrotny mistrz Polski w BMX Racing i Pumptrack. Zamiarem policjantów było uświadomienie miłośnikom jazdy na rowerze, aby dbali o własne bezpieczeństwo i obowiązkowo korzystali z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, gdy to możliwe.

 7. Rybniczanie świecą przykładem

  Dzisiaj policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Podczas akcji, mundurowi wspólnie z Radiem Express w rejonie przejść dla pieszych, rozdawali mieszkańcom odblaski, które poprawiają widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj! Im bardziej jesteśmy widoczni na drodze, tym bardziej jesteśmy bezpieczni.

 8. Policyjne motocykle wyruszyły na drogi

  Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na naszych drogach. Mundurowi z rybnickiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrol. W rozpoczynającym się sezonie motocyklowym pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

 9. Tragiczny wypadek w Rybniku. Zginął kierujący ciągnikiem rolniczym

  Rybniccy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rybniku. Jak ustalili mundurowi, kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, którego maszynista wykonywał manewr cofania. Kierujący ciągnikiem 52-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 10. Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów sanitarnych w komunikacji miejskiej

  Apelujemy do mieszkańców, aby zachowywali się odpowiedzialnie oraz przestrzegali zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i wspólnym bezpieczeństwem podczas epidemii. Każdego dnia rybniccy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.

Powrót na górę strony