Komenda Miejska Policji w Rybniku

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Dachowanie w Lyskach. Apelujemy o ostrożność!

  Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Rybnickiej z Kamionki w Lyskach. Kierująca osobówką 38-latka, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem ciężarowym. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji.

 2. Dzielnicowi prowadzili pościg za pijanym kierowcą

  Dzielnicowi z rybnickiej komendy prowadzili pościg za kierowcą peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 24-latek jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wiele przepisów ruchu drogowego, uderzył w busa, a następnie w betonowe ogrodzenie. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w jego samochodzie policjanci znaleźli marihuanę.

 3. Namierzeni przez rybnicką grupę SPEED

  Rybniccy policjanci z grupy SPEED tym razem zatrzymali kierowcę volkswagena. Okazało się, że 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, a dodatkowo tester wykrył, że kierowca może on być pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec Rybnika, podróżował wraz z 24-latkiem, który był poszukiwany przez sąd i posiadał przy sobie narkotyki. Z kolei u 22-letniej pasażerki, policjantka podczas przeszukania znalazła środki odurzające ukryte w bieliźnie.

 4. Alkohol i nieustąpienie pierwszeństwa przyczynami groźnego zdarzenia

  Minionej doby na drogach naszego powiatu doszło do 13 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie półtora promila alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

 5. Świeć przykładem – Noś odblaski!

  Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - rybniccy policjanci wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach rozdawali odblaski pieszym. Wszystko po to, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

 6. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo

  W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci z rybnickiej drogówki przygotowali krótki film promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Dzięki współpracy z Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku, film ten jest wyświetlany na ekranach autokarów miejskich. A wszystko po to, aby dotrzeć, do jak największej liczby odbiorców.

 7. Kolejny dzień akcji "Twoje światła- nasze bezpieczeństwo" w Rybniku

  W minioną sobotę tj. 21 listopada br. na stacji diagnostycznej Kreg w Rybniku przy ulicy Lipowej po raz kolejny każdy z kierowców mógł bezpłatnie sprawdzić światła w swoich samochodach. Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia.

 8. Seniorze, dbaj o siebie także podczas zakupów

  Torby obszyte odblaskowym pasem trafiły właśnie do seniorów z powiatu rybnickiego. Ich pozyskanie było możliwe dzięki współpracy katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tylko w tym roku na śląskich drogach zginęło aż 49 pieszych, wśród których 34 to osoby powyżej 60 roku życia.

 9. Kompletnie pijany, bez uprawnień dachował

  Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę daewoo matiza. 42-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Jak się okazało, w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn nie posiadał także uprawnień do kierowania. W podróży towarzyszył mu jego 30-letni kolega, który również był kompletnie pijany. Początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania osobówką. W efekcie obaj trafili do policyjnego aresztu.

 10. Pościg za motocyklistą. Miał w plecaku broń maszynową i narkotyki

  Policjanci z rybnickiej grupy Speed prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 28-latek jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wiele przepisów ruchu drogowego. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju przewoził w plecaku broń maszynową, ostrą amunicję oraz ponad 14 gramów środków odurzających.