Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów sanitarnych w komunikacji miejskiej

  Apelujemy do mieszkańców, aby zachowywali się odpowiedzialnie oraz przestrzegali zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i wspólnym bezpieczeństwem podczas epidemii. Każdego dnia rybniccy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.

 2. „ZNICZ 2021” - zmiany w organizacji ruchu

  29 października 2021 roku rozpoczną się działania „ZNICZ”. Akcja potrwa do 2 listopada 2021 roku. Rybniccy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

 3. Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021

  Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Niejednokrotnie w tym celu przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

 4. ROADPOL Safety Days na drogach powiatu rybnickiego

  Rybniccy policjanci prowadzą dzisiaj na drogach naszego miasta i powiatu działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Ich celem, jak zawsze jest poprawa bezpieczeństwa, jednak w związku z trwającą we wszystkich europejskich krajach akcją, mundurowi sięgnęli po nietypowe środki. Tym razem kierowcy za popełnione wykroczenie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia drogowego i otrzymali opaski odblaskowe... W działania włączyli się również przedstawiciele mediów.

 5. Niebezpieczny wypadek motocyklisty

  Rybniccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj w Świerklanach na ulicy Plebiscytowej. 36-letni kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze, w wyniku czego uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wywrócił pojazd. Mieszkaniec Rybnika został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę!

 6. Areszt za usiłowanie zabójstwa dla nożownika

  Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali mężczyznę, który w trakcie libacji alkoholowej sięgnął po nóż i kilka razy ugodził nim znajomego. Ranny trafił do szpitala. Podejrzany usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia...

 7. Nowy specjalistyczny radiowóz APRD już w Rybniku

  Jeden ze specjalistycznych pojazdów APRD - Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego trafił już do Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy. Pojazd usprawni pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

 8. Policyjne motocykle już na rybnickich drogach

  Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

 9. Od 1 czerwca wchodzą w życie nowe przepisy w ruchu drogowym

  1 czerwca zaczynają obowiązywać nowe regulacje w ruchu drogowym. Zmiany te są naprawdę istotne z punktu widzenia nowych praw i obowiązków uczestników ruchu. Dotyczą zarówno kierujących, jak i pieszych. Nowe przepisy dokładnie precyzują również wzajemną relację pomiędzy kierującym a pieszym przechodzącym przez jezdnię. Dzisiaj odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów, którym policjanci wyjaśnili nowe zmiany prawne i wyemitowali filmy dotyczące nowych zasad poruszania się.

 10. Pijani kierowcy są zagrożeniem. Reaguj!

  Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. W miniony weekend na terenie powiatu rybnickiego policjanci zatrzymali sześć osób, które kierowały po alkoholu.

Powrót na górę strony