Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Zgłoś rasizm na policję
Baner Zielona strefa
Aplikacja „Moja Komenda”
Nie reagujesz - akceptujesz!
„Policjant, który mi pomógł”
Inicjatywa Obywatel
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Facebook drogówka
Stop Agresji Drogowej
"Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie."

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczne przejście przez... życie"

  To hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez policjantów z Wydziału Prewencji rybnickiej komendy. W trosce o bezpieczeństwo pieszych mundurowi przy udziale mieszkańców miasta i powiatu stworzyli spot, który ma uświadomić, jak cenne jest życie i zdrowie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.

 2. "Bezpiecznie, Rowerowo i Sportowo”

  ,,Bezpiecznie, Rowerowo i Sportowo” - to hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez profilaktyków z wydziału prewencji rybnickiej komendy oraz zaangażowaniu i wsparciu wielu osób. Spot adresowany jest przede wszystkim do rowerzystów. W spocie reklamowym wziął udział Bartosz Giemza- wielokrotny mistrz Polski w BMX Racing i Pumptrack. Zamiarem policjantów było uświadomienie miłośnikom jazdy na rowerze, aby dbali o własne bezpieczeństwo i obowiązkowo korzystali z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, gdy to możliwe.

 3. Rybniczanie świecą przykładem

  Dzisiaj policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Podczas akcji, mundurowi wspólnie z Radiem Express w rejonie przejść dla pieszych, rozdawali mieszkańcom odblaski, które poprawiają widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj! Im bardziej jesteśmy widoczni na drodze, tym bardziej jesteśmy bezpieczni.

 4. Policyjne motocykle wyruszyły na drogi

  Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na naszych drogach. Mundurowi z rybnickiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrol. W rozpoczynającym się sezonie motocyklowym pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

 5. Tragiczny wypadek w Rybniku. Zginął kierujący ciągnikiem rolniczym

  Rybniccy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rybniku. Jak ustalili mundurowi, kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, którego maszynista wykonywał manewr cofania. Kierujący ciągnikiem 52-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 6. Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów sanitarnych w komunikacji miejskiej

  Apelujemy do mieszkańców, aby zachowywali się odpowiedzialnie oraz przestrzegali zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i wspólnym bezpieczeństwem podczas epidemii. Każdego dnia rybniccy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.

 7. „ZNICZ 2021” - zmiany w organizacji ruchu

  29 października 2021 roku rozpoczną się działania „ZNICZ”. Akcja potrwa do 2 listopada 2021 roku. Rybniccy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

 8. Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021

  Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Niejednokrotnie w tym celu przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

 9. ROADPOL Safety Days na drogach powiatu rybnickiego

  Rybniccy policjanci prowadzą dzisiaj na drogach naszego miasta i powiatu działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Ich celem, jak zawsze jest poprawa bezpieczeństwa, jednak w związku z trwającą we wszystkich europejskich krajach akcją, mundurowi sięgnęli po nietypowe środki. Tym razem kierowcy za popełnione wykroczenie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia drogowego i otrzymali opaski odblaskowe... W działania włączyli się również przedstawiciele mediów.

 10. Niebezpieczny wypadek motocyklisty

  Rybniccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj w Świerklanach na ulicy Plebiscytowej. 36-letni kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze, w wyniku czego uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wywrócił pojazd. Mieszkaniec Rybnika został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę!

Powrót na górę strony