Wiadomości

Wypadek na autostradzie A1

Data publikacji 01.08.2016

Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj, na autostradzie A1 w Świerklanach. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący mercedesem, jadąc w kierunku Żor, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Kierujący oraz pasażerka zostali przetransportowani do szpitala.

Wczoraj, około 16.45 na autostradzie A1 w Świerklanach, doszło do groźnego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że 71-letni obywatel Niemiec, kierujący mercedesem, jadąc w kierunku Żor, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, uderzając w betonowe elementy. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca mercedesa oraz 69-letnia kobieta, siedząca na fotelu pasażera. Oboje zostali przetransportowani do szpitala. Rybniccy śledczy ustalają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. Kierowca mercedesa w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie także dla innych kierujących. Silne opady deszczu, które towarzyszą nam w ciągu ostatnich dni, znacząco utrudniają prowadzenie samochodu. Apelujemy do kierowców o rozważną i bezpieczną jazdę!

Powrót na górę strony