Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h.
Podczas działań na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego miał na liczniku 130 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 80 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli i ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym kierującej citroenem, która w sobotę, na ulicy Raciborskiej w Rybniku jechała z prędkością 110 km/h. Policjanci wobec 49-letniej rybniczanki sporządzili wniosku o ukaranie do sądu.
Policjanci patrolując ulicę Raciborską w Rybniku, zauważyli jadący z dużą prędkością samochód. Kiedy policjanci dokonali pomiaru, okazało się, że kierujący BMW jedzie 111 km/h. 42-letni mieszkaniec Rybnika został zatrzymany do kontroli. Policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.
Wkrótce zostaną też wydane przez starostę rybnickiego decyzje, zgodnie z którymi kierujący pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.