Kompletnie pijany, bez uprawnień dachował - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Kompletnie pijany, bez uprawnień dachował

Data publikacji 03.06.2020

Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę daewoo matiza. 42-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Jak się okazało, w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn nie posiadał także uprawnień do kierowania. W podróży towarzyszył mu jego 30-letni kolega, który również był kompletnie pijany. Początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania osobówką. W efekcie obaj trafili do policyjnego aresztu.

Czerwionka-Leszczyny, 3 Maja, dacgowanie pojazdu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 2.30. Policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Według ustaleń mundurowych, kierujący osobówką jadąc w kierunku Knurowa, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewą część drogi i dachował w rowie. Okazało się, że żaden z będących na miejscu mężczyzn nie przyznawał się do kierowania daewoo, a obaj byli kompletnie pijani. W efekcie obaj mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyźni nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku przeprowadzonych czynności, również na podstawie zabezpieczonych śladów przez technika, śledczy ustalili, że pojazdem kierował 42-latek, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Rybniccy policjanci wykonują czynności na miejscy zdarzenia.

Apelujemy do kierujących o rozsądek oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Przede wszystkim przestrzegamy przed brawurą na drodze i jazdą na podwójnym gazie. To śmiertelne niebezpieczeństwo!

 

Daewoo Matiz w rowie, dachowanie, Kierujący pijany.