Wiadomości

Kolejny dzień akcji "Twoje światła- nasze bezpieczeństwo" w Rybniku

Data publikacji 24.11.2020

W minioną sobotę tj. 21 listopada br. na stacji diagnostycznej Kreg w Rybniku przy ulicy Lipowej po raz kolejny każdy z kierowców mógł bezpłatnie sprawdzić światła w swoich samochodach. Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia.

Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji "Twoje światła nasze bezpieczeństwo" w minioną sobotę tj. 21 listopada br. na stacji diagnostycznej Kreg w Rybniku przy ulicy Lipowej po raz kolejny każdy z kierowców mógł bezpłatnie sprawdzić światła w swoich samochodach.

Poniżej tesktu znajduje się wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii.

Dodatkowo aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię.

Stacje można także zlokalizować na interaktywnej mapie ►

  • Umundurowany policjant sprawdza oświetlenie pojazdu.
  • Oznakowany radiowóz tuż przed stacją diagnostyczną.
  • Policjant z drogówki, oznakowany radiowóz tuż przed stacją diagnostyczną KREG w Rybniku.
Powrót na górę strony