Wiadomości

Świeć przykładem – Noś odblaski!

Data publikacji 14.12.2020

Używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - rybniccy policjanci wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach rozdawali odblaski pieszym. Wszystko po to, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Wspólna akcja policjantów i strażaków - świeć przykładem.

Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie. Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Umundurowany policjant zakłada strażakowi odblask.

Aby znacznie wpłynąć na jego poprawę, warto nosić odblaski. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach rozdawali odblaski. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok. Policjanci nie tylko wręczali mieszkańcom odblaski, ale również przypominali o najważniejszych kwestiach bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Opaski odblaskowe.

Powrót na górę strony