Wiadomości

Alkohol i nieustąpienie pierwszeństwa przyczynami groźnego zdarzenia

Data publikacji 13.01.2021

Minionej doby na drogach naszego powiatu doszło do 13 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie półtora promila alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Wczoraj, około godziny 20.30 policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji na skrzyżowaniu ulicy Zebrzydowickiej z ulicą Norwida w Rybniku. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem wjechał na skrzyżowanie z ulicą Norwida i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu chryslerem, który jechał ulicą Zebrzydowicką w kierunku centrum Rybnika. Okazało się, że nie tylko brak należytej ostrożności za kierownicą przyczynił się do kolizji. Podczas badania alkomatem uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że 51-latek jest pijany. Mieszkaniec powiatu rybnickiego miał w organizmie półtora promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

Gwałtownie zmieniające się warunki drogowe, szybko zapadający zmrok, opady śniegu, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

  • Rybnik, ulica Zebrzydowicka - miejsce zdarzenia drogowego.
  • Uszkodzony samochód.
  • Uszkodzony samochód.
  • Rybnik, ulica Zebrzydowicka - uszkodzony pojazd
  • Uszkodzone samochody osobowe w wyniku zdarzenia drogowego.
  • Rybnik, ulica Zebrzydowicka - kolizja drogowa.
Powrót na górę strony