Wiadomości

Policyjne „Q&A”

Data publikacji 13.05.2021

Questions and Answers to nowa kampania społeczna rybnickich policjantów. Założeniem działań edukacyjno-informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych jest przekazywanie treści tematycznych nieograniczonej grupie mieszkańców Rybnika i powiatu rybnickiego za pośrednictwem radia oraz portali internetowych. Nie wiesz – to pytaj, policjanci odpowiedzą...

Profilaktyk rybnickiej komendy.

Przy współpracy z radiem oraz portalami internetowym, policjanci z rybnickiej komendy realizują projekt „Q&A” w Rybniku. Wraz z grupą ekspercką mundurowi będą podejmować tematy dotyczące m.in. oczekiwań społecznych, występujących zagrożeń, pracy Policji i innych służb. Formuła "Q&A", czyli pytanie i odpowiedź polega na tym, że internauci zadają pytania redaktorom poszczególnych portali, kierując je w formie posta, lub wiadomości e-mail do twórcy kanału, w tym przypadku będzie to radio lub portal internetowy oraz Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KMP rybnickiej komendy. Następnie, na podstawie najpopularniejszych pytań przygotowywany będzie blok informacyjno-edukacyjny, który będzie prezentowany za pośrednictwem mediów. Należy podkreślić, że taka forma komunikacji zewnętrznej obecnie jest bardzo popularna wśród wszystkich grup społecznych. Z uwagi na obecną sytuację pandemii COVID-19 forma „Q&A” daje bezpieczną możliwość nawiązania dialogu z mieszkańcami miasta.

Zainteresowanych przedstawicieli mediów prosimy o kontakt telefoniczny z Oficerem Prasowym rybnickiej komendy – tel. 798031137.

  • Wywiad z Radiem 90 z Oficerem 
Prasowym.
  • Sierżant Kamil Kazek.
  • Wywiad z radiem 90 - Oficer Prasowy odpowiada na pytania.
Powrót na górę strony