Wiadomości

Nowy specjalistyczny radiowóz APRD już w Rybniku

Data publikacji 17.08.2021

Jeden ze specjalistycznych pojazdów APRD - Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego trafił już do Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy. Pojazd usprawni pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Nowe ambulanse to Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Wyposażono je w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny, które są sterowane z wnętrza pojazdu tabletem i pilotem. Wewnątrz furgonu znajdziemy natomiast miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy.

Specyfikacja techniczna pojazdu odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwala na jeszcze sprawniejsze wykonywanie zadań na miejscu zdarzeń drogowych. Zakup radiowozów APRD został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Koszt każdego z nich to 460 458 .

Specjalistyczny radiowóz trafił już do Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy i usprawni pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach.

  • Nowy radiowóz
  • Policjant prezentuje nowy APRD
  • Umundurowany policjant sprawdza wyposażenie APRD
  • Wnętrze nowego radiowozu. Policjant pracuje na laptopie.
  • Prezentacja nowego sprzętu w APRD
  • Wnętrze nowego radiowozu.
  • Wnętrze nowego radiowozu.
  • Nowy radiowóz zaparkowany przed rybnicką komendą.
  • Wyposażenie radiowozu.

Film video_woz.mp4

Pobierz plik video_woz.mp4 (format mp4 - rozmiar 26.34 MB)

Powrót na górę strony