Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 14.09.2021

Policjantka z rybnickiej komendy – asp. Angelika Strzebinczyk edukowała seniorów zrzeszonych w Klubie Seniora w Rybniku Niedobczycach i Niewiadomiu. Podczas spotkań mundurowa przekazała uczestniczkom niezbędną wiedzę, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadamiała, jak nie stać się ofiarą przestępstw. Podczas prelekcji mundurowa podkreśliła także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Spotkanie policjantki z seniorami.

Profilaktyk z rybnickiej komendy – asp. Angelika Strzebinczyk spotkała się z seniorami zrzeszonymi w Klubie Seniora w Rybniku Niedobczycach i Niewiadomiu. Podczas spotkań policjantka przekazała seniorom niezbędna wiedzę, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadamiała, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą m. in. „na wnuczka, policjanta, administratora czy niedopłatę do prądu”, a także przypomniała o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Seniorzy mieli okazję również dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Mundurowała odpowiadała również klubowiczom na nurtujące ich pytania związane z bezpieczeństwem oraz bezpośrednio z ich miejscem zamieszkania.

Spotkanie policjantki z Seniorami z Niewiadomia.

Na zakończenie spotkania policjantka przekazała uczestnikom elementy odblaskowe, smycze oraz notes z magnesem na lodówkę "Ktoś dzwoni po pieniądze? Uważaj! Oszust ma wiele twarzy".

Powrót na górę strony