Wiadomości

Niepotrzebnie zaangażował policjantów

Data publikacji 18.11.2021

Za bezpodstawne wezwanie interwencji odpowiedział 40-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Mężczyzna wezwał Policję, bowiem jak twierdził, ktoś postrzelił jego partnerkę. Mundurowi pilnie udali się na interwencję, a kiedy przyjechali pod wskazany adres okazało się, że nikomu nic się nie stało. Za nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna otrzymał mandat karny.

Wczoraj, po godzinie 23.00 do dyżurnego komisariatu Policji zadzwonił 40-latek, który twierdził, że ktoś postrzelił jego partnerkę. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Czerwionce - Leszczynach okazało się, że do żadnego takiego zdarzenia nie doszło. Za bezpodstawną interwencję mężczyzna otrzymał mandat karny.

Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem o czym mówi art.  66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

Powrót na górę strony