Wiadomości

Policjanci z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali 30-letniego sprawcę rozboju

Data publikacji 23.03.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 30-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna zaatakował 67-latkę, doprowadził kobietę do stanu bezbronności, po czym ukradł jej 20 tysięcy złotych oraz dokumenty. Już następnego dnia śledczy zatrzymali sprawcę i odzyskali 17 tysięcy złotych. Rybnicki sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w rejonie jednego z banków przy ulicy Broniewskiego w Czerwionce – Leszczynach. Starsza kobieta wybrała z banku pieniądze i kiedy wracała do domu, została zaatakowana przez przypadkowego mężczyznę. Napastnik szarpał i popychał kobietę, a kiedy seniorka przewróciła się na ziemię, skradł jej torbę, w której miała dokumenty i 20 tysięcy złotych. Zawiadomieni o przestępstwie policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce – Leszczynach przystąpili do poszukiwań sprawcy napaści. Stróże prawa gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop agresora. Prowadzone czynności już następnego dnia doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 30-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Śledczy odzyskali także 17 tysięcy złotych. Prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku i orzekł wobec mężczyzny 3-miesięczny pobyt w areszcie.

Stróże prawa zatrzymali również jego znajomego, który pomagał 30-latkowi w ukrywaniu się oraz przyjął od niego pieniądze pochodzące z przestępstwa.

Powrót na górę strony