Wiadomości

Piłeś? Nie jedź! Tylko minionej doby...

Data publikacji 03.06.2022

Pomimo naszych apeli wciąż nie brakuje ryzykantów. Nie dość, że sami narażają się na niebezpieczeństwo, to stanowią też poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Tylko minionej doby rybniccy policjanci wykluczyli z dalszej jazdy 6 kolejnych nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący renault, który miał w organizmie prawie 2 promile.

Każdego dnia policjanci przeprowadzają na terenie całego powiatu rybnickiego wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Również i minionej doby w ręce mundurowych wpadło 6 osób, które ruszyły w drogę z promilami. Rekordzistą okazał się kierujący renault, który został zatrzymany na ulicy Wodzisławskiej. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego prawie 2 promile alkoholu.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!

Powrót na górę strony