Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 06.06.2022

Policjantem jest się zawsze i wszędzie. Sierżant sztabowy Paweł Kolonko z Komisariatu Policji w Boguszowicach, wracając do domu po zakończonej służbie, zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni. Mundurowy natychmiast wezwał patrol, a jego podejrzenia co do stanu trzeźwości cyklisty, okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu...

Sierżant sztabowy Paweł Kolonko

Sierżant sztabowy Paweł Kolonko na co dzień pełni służbę w referacie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Boguszowicach. W piątek około godziny 20.30, wracając do domu, po zakończonej służbie, na ulicy Wołodyjowskiego zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni. Mundurowy zatrzymał swój samochód oraz kierującego jednośladem. Podchodząc do cyklisty, wyczuł od niego alkohol, więc wezwał na miejsce patrol Policji. Jak się okazało, badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Rybnika został ukarany przez mundurowych mandatem w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych - taka jest obecnie wysokość mandatu za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Za jazdę rowerem po „piwku” grozi mandat w wysokości 1000 złotych.

Pamiętajmy również o tym, że nietrzeźwy rowerzysta stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu.

Powrót na górę strony