Wiadomości

Działania "NURD" - podsumowanie akcji rybnickiej drogówki

Data publikacji 08.06.2022

Rybniccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta i powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam gdzie jest możliwe ruch pieszy i rowerowy, oddziela się od ruch pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w wielu przypadkach ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię. Dlatego rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z mundurowymi z prewencji szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 24 policjantów. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 111 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi względem pieszych i 4 wykroczenia popełnione przez pieszych.

Głównym celem akcji "NURD" jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

  • Policjant podczas działań z ruchu drogowego.
  • Policjant z ruchu drogowego podczas zatrzymywania osobówki.
  • Policjanci podczas dokumentacji.
  • Kontrola drogowa, policjant legitymuje kierującą pojazdem.
  • Trwają działania NURD.
  • Policjant podczas sprawdzania osoby w terminalu.
Powrót na górę strony