Wiadomości

Bezpieczne wakacje pod okiem mundurowych

Data publikacji 11.07.2022

Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Podczas akcji "Bezpieczne Wakacje 2022" priorytetem działań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom w naszym regionie. Policjanci każdego dnia patrolują tereny leśne, nadzorują linię brzegową oraz tereny ośrodków rekreacyjnych i akwenów wodnych.

W wakacje chętnie spędzamy czas nad wodą korzystając z uroków lata. Podczas akcji "Bezpieczne Wakacje 2022" priorytetem działań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kąpielisk. Patrole rowerowe nadzorują linię brzegową oraz tereny ośrodków rekreacyjnych. Dbając o bezpieczeństwo młodych ludzi rybniccy policjanci oraz strażnicy miejscy kontrolują miejsca, gdzie często przebywa młodzież. Policjanci reagują na każdą sytuację, w której małoletni mogą stać się ofiarami, ale również na nieletnich sprawców czynów karalnych.

W czasie wakacji wzmożone zostaną kontrole najbardziej uczęszczanych miejsc rekreacji, rozrywki i wypoczynku. Wszystkie działania zostały podjęte i ukierunkowane na rzecz zapewnienia zarówno mieszkańcom jak i turystom szeroko pojętego bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku w naszym regionie.

Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

  • Policjanci patrolują rejony leśne.
  • Mundurowi podczas wzmożonych działań prewencyjnych.
  • Bezpieczne wakacje z mundurowymi.
  • Strażnicy miejscy podczas patrolowania miasta Rybnika.
  • Działania - Bezpieczne wakacje - pod okiem mundurowych.
  • Strażnicy miejscy podczas służby patrolują rejon centrum Rybnika.
Powrót na górę strony