Wiadomości

O wakacyjnym bezpieczeństwie z harcerzami

Data publikacji 18.07.2022

Wakacje w pełni, a prawdziwie letnia aura zachęca do wypoczynku nad wodą. Jak co roku, dla mundurowych jest to okres wzmożonej pracy, gdyż naszym priorytetem jest to, aby wakacje były przede wszystkim bezpieczne. Tym razem policyjny profilaktyk - sierżant sztabowy Lesław Mandrela w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" spotkał się z harcerzami wypoczywającymi w Stanicy Harcerskiej, w rejonie Zalewu Rybnickiego.

Rybnik, rejon Zalewu Rybnickiego. Policjant prowadzi pogadankę z harcerzami.

Mundurowi z rybnickiego garnizonu od połowy czerwca bieżącego roku prowadzą spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, którzy wypoczywają nad zbiornikami wodnymi, basenami oraz innymi miejscami wypoczynku przestrzegając przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, takimi jak: kąpiel w miejscach niedozwolonych i niestrzeżonych kąpieliskach, skoki do wody na główkę w miejscach do tego nieprzeznaczonych, wchodzenie do wody bez przygotowania ciała na znaczne obniżenie temperatury oraz spożywanie alkoholu przez osoby dorosłe przed kąpielą. Tym razem policyjny profilaktyk - sierżant sztabowy Lesław Mandrela w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" spotkał się z harcerzami w Stanicy Harcerskiej, w rejonie Zalewu Rybnickiego.

Policjanci, realizując założenia kampanii podczas spotkań rozmawiają również o bezpieczeństwie podczas pobytu w górach, a także realizując założenia akcji „Bezpieczne wakacje” tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, na zakupach czy spacerze z rodzicami oraz w kontaktach z obcymi osobami i w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem.

 

  • Policjant rozmawia z harcerzami o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji.
  • Ulotka dotycząca bezpiecznych wakacji.
  • Młodzież spędzająca czas w rejonie Zalewu Rybnickiego.
Powrót na górę strony