Wiadomości

Pogoda sprzyja rowerzystom. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze!

Data publikacji 22.07.2022

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów i rowerzystów. Niestety, dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Rybniccy mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulicy Rymera z Górnośląską w Rybniku. W zderzeniu z oplem ucierpiał 53-letni rowerzysta, który został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj, przed godziną 06.00 w rejonie skrzyżowania na ulicy Rymera z Górnośląską doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 46-letni kierujący osobówką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał prawidłowo ulicą Górnośląską, w kierunku ulicy Hetmańskiej. W wyniku zderzenia, 53-letni kierowca jednośladu wywrócił się. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Rybniku. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.

  • Rybnik, miejsce wypadku drogowego. Policja na miejscu zdarzenia.
  • Uszkodzony samochód osobowy.
  • Uszkodzony rower.
  • Rybnik, miejsce wypadku drogowego.
  • Uszkodzony rower.
  • Miejsce wypadku drogowego.
Powrót na górę strony