Wiadomości

By wypoczynek nad wodą był bezpieczny

Data publikacji 25.07.2022

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wielu z nas odpoczywa korzystając z uroków wodnych kąpieli. O to, by były one bezpieczne, dbają między innymi policjanci. Mundurowi w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wspólnie ze strażakami ochotnikami oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku zorganizowali spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z warsztatów organizowanych przez Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu "Pod lipami".

Spotkanie odbyło się na placu zabaw przy ulicy Frontowej w Rybniku. Wzięły w nim udział dzieci przebywające na warsztatach organizowanych przez Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu "Pod lipami". W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rybniku Pani Anna Picho, załoga Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku – Niewiadomiu. W czasie spotkania, dzieci zdobywały wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Mundurowy zwrócił uwagę na niebezpieczne sytuacje na podwórku, w podróży, nad wodą, czy w górach, ale także ostrzegał przed nieznajomymi i radził, jak postąpić w przypadku zagrożenia.


Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

  • Spotkanie profilaktyczne z dziećmi.
  • Pokaz pojazdów służbowych.
  • Zabawy dla dzieci.
  • Spotkanie z dziećmi w ramach akcji: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
  • Gry i zabawy dla dzieci.
  • Gry i zabawy dla dzieci.
Powrót na górę strony