Wiadomości

Nie daj się okraść podczas letniego wypoczynku

Data publikacji 25.07.2022

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. Tym razem profilaktyk z rybnickiej prewencji spotkał się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej 2 "Latarnia"i przestrzegał ich, jak prawidłowo zabezpieczyć swój dom przed włamaniem w ramach akcji "Stop włamaniom do domów".

Pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami prelekcji.

Czas wakacyjnych urlopów w pełni. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego policyjny profilaktyk spotkał się uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej 2 ,,Latarnia" w  Rybniku ". Sierżant sztabowy Lesław Mandrela w ramach kampanii "Stop włamaniom do domów" informował uczestników jak należycie zabezpieczyć swój dom przed wyjazdem, na co zwrócić uwagę i co można zrobić, by skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Mundurowy ostrzegał także przed osobami nieznajomymi i radził, jak postąpić w przypadku zagrożenia. Celem prelekcji było również zwiększenie świadomości mieszkańców na temat różnych zagrożeń, zwłaszcza oszustw. Stróż prawa zwrócił także uwagę na fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware i zaakcentował, że cyberprzestępcy nie próżnują i szukają wciąż nowych sposobów na uzyskanie korzyści finansowych kosztem użytkowników Internetu.

  • Policyjny profilaktyk podczas prelekcji z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej 2 ,,Latarnia" w  Rybniku.
  • Policjant rozmawia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej 2 ,,Latarnia" w  Rybniku na temat bezpiecznych postaw.
  • Mundurowy wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej 2 ,,Latarnia" w  Rybniku. Pamiątkowe zdjęcie.
Powrót na górę strony