Wiadomości

Młodzież z Ukrainy zdawała egzaminy na kartę rowerową

Data publikacji 26.07.2022

Wakacje, to najlepszy czas na aktywne spędzanie wolnych chwil od obowiązków szkolnych, a rower jest zawsze idealnym wyborem do korzystania z uroków lata. W trosce o bezpieczeństwo tej grupy użytkowników dróg, Fundacja Elektrowni Rybnik wraz z Fundacją „Nieobcy” zorganizowała kurs na kartę rowerową dla młodzieży z Ukrainy. W inicjatywę aktywnie włączyli się policjanci z rybnickiej komendy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic. Gratulujemy wszystkim, którzy pozytywnie zdali egzamin i życzymy bezpiecznej jazdy!

W Ukrainie karta rowerowa nie jest potrzebna, w Polsce dzieci powyżej 10. roku życia powinny mieć taki dokumenty.  W trosce o bezpieczeństwo cyklistów, Fundacja Elektrowni Rybnik wraz z Fundacją „Nieobcy” zorganizowała kurs na kartę rowerową dla grupy ukraińskiej młodzieży. W inicjatywę aktywnie włączyli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji z Rybnika oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic. Dzięki temu, część uczniów może już bezpiecznie ruszać w drogę z dokumentem w kieszeni.

Aby otrzymać upragniony dla wielu dokument, uczniowie musieli pozytywnie zdać egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej. Po sprawdzeniu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, pod czujnym okiem stróżów prawa, zaprezentowane zostały umiejętności praktyczne jazdy rowerem. Podczas egzaminu, policjanci przypomnieli także młodym cyklistom o najważniejszych zasadach poruszania się w rejonie dróg podkreślając, że okres wakacji nie zwalnia najmłodszych ze stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Kurs i egzamin odbywał się w obiektach i na terenach zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik. Wsparcia w rekrutacji uczestników oraz tłumaczeniu materiałów i zajęć udzieliła Fundacja „Nieobcy”. Kolejny kurs jest planowany na początek września.

Gratulujemy wszystkim, którzy pozytywnie zdali egzamin i życzymy bezpiecznej jazdy!

  • Pamiątkowe zdjęcie z młodzieżą z Ukrainy, która zdała egzaminy na kartę rowerową.
  • Obywatel Ukrainy zdający egzaminy na kartę rowerową.
  • Policjant z rybnickiej drogówki prowadzi prelekcje w zakresie ruchu drogowego dla młodzieży z Ukrainy.
  • Pokaz slajdów dla młodzieży z Ukrainy.
  • Część praktyczna egzaminu na kartę rowerową.
  • Cześć teoretyczna na egzamin na kartę rowerową.
  • Egzamin na kartę rowerową - część praktyczna.
  • Chłopiec z Ukrainy podczas egzaminu na kartę rowerową.
  • Młodzież z Ukrainy, która zdała egzamin na kartę rowerową.
Powrót na górę strony