Wiadomości

Policyjny profilaktyk spotkał się z dziećmi z Ukrainy i ich opiekunami

Data publikacji 27.07.2022

Sierżant sztabowy Lesław Mandrela spotkał się z dziećmi z Ukrainy oraz ich opiekunami. Wizyta odbyła się w ramach kampanii "Safe in Poland" w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej numer 1 w Rybniku przy ulicy Chrobrego. Mundurowy podczas rozmowy przedstawił najmłodszym podstawowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa uchodźców w Polsce oraz zapoznał wszystkich z numerami alarmowymi. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski.

Policjanct spotkał się z dziećmi z Ukrainy.

W związku z wojną na terenie Ukrainy oraz związanym z nią napływem uchodźców narodowości ukraińskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w Wydziale Prewencji KWP w Katowicach opracowano projekt działań informacyjno-edukacyjnych. Działania te mają na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowanie w Polskim społeczeństwie. Tym bardziej, że pobyt tych osób w naszym kraju może być bardzo długi lub nawet stały. Realizowana w trzech obszarach akcja dotyczy uchodźców, obywateli naszego kraju oraz policjantów.

Zgodnie z założeniami kampanii „Safe in Poland”, policjanci z terenu województwa odwiedzają miejsca, gdzie przebywają uchodźcy i prezentują im opracowane materiały, a także aktywnie biorą udział w organizowanych dla nich wydarzeniach.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych obywateli Ukrainy, sierżant sztabowy Lesław Mandrela spotkał się z nimi oraz ich opiekunami w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej numer 1 w Rybniku przy ulicy Chrobrego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem 112, a także przybliżono im zawód Policjanta. Mundurowy zwrócił także uwagę najmłodszych na inne zawody zaufania publicznego, które mogą im pomóc w razie potrzeby. Na zakończenie dziec otrzymały upominki w postaci odblasków.

  • Mundurowy wraz z dziećmi z Ukrainy. Pamiątkowe zdjęcie.
  • Spotkanie policjanta z dziećmi z Ukrainy.
  • Spotkanie policjanta z dziećmi z Ukrainy.
Powrót na górę strony