Wiadomości

Dzień Wszystkich Świętych – pamiętajmy o bliskich, którzy odeszli, ale też o bezpieczeństwie

Data publikacji 01.11.2022

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych na drogach, a w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów jest wzmożony ruch pojazdów. Aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Dzielnicowi w rejonie służbowych podczas działań "Wszystkich Świętych".

Policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. W tym czasie rybniccy policjanci zabezpieczają w szczególności rejony cmentarzy, ale też kontrolują ruch pojazdów przy najbardziej uczęszczanych ulicach. Tam gdzie jest to konieczne, stróże prawa kierują ruchem, aby był on płynny i nie stanowił zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Mundurowi reagują także na popełniane wykroczenia, w szczególności te które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli przekraczanie dozwolonych limitów prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych. Policjanci zwrócają też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami. Wszystko po to, aby mieszkańcy Rybnika, powiatu oraz przyjezdni z innych rejonów Polski, po odwiedzeniu grobów bliskich mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a także wzajemny szacunek i empatię w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. 

Pamiętajmy, że okres jesienno – zimowy charakteryzuje się trudnymi i zmiennymi warunkami na drodze. Opady deszczu, mgły, wcześnie zapadający zmrok, mokra i śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. 

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, którzy powinni pamiętać, by zachować ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię oraz aby być widocznym. Dlatego zachęcamy do noszenia odblasków bez względu na to, gdzie się poruszamy. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

  • Dzielnicowi podczas służby w terenie.
  • Dzielnicowi z rybnickiej komendy podczas służby w rejonie cmentarza.
  • Policyjne działania "Wszystkich Świętych" w Rybniku.
  • Mundurowi podczas działań kontrolują rejon parkingu.
  • Dzielnicowi podczas działań "Wszystkich Świętych".
  • Akcja "wszystkich Świętych" w Rybniku.
Powrót na górę strony