Wiadomości

Potrącenie na przejściu dla pieszych! Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 16.11.2022

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Prostej w Rybniku. 63-letnia kierująca daihatsu, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 33-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 18.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku, na ulicy Prostej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 63-letnia kierująca osobówką, zjeżdżając z Ronda Boguszowickiego, jadąc w kierunku Rybnika, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 33-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze - zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie czy brak skupienia, mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii...Szczególną uwagę należy zwracać w rejonie skrzyżowań i przejść, na które wchodzący już mają pierwszeństwo przed jadącym pojazdem.

  • Rybnik, ulica Prosta, miejsce wypadku drogowego.
  • Uszkodzony samochód osobowy.
  • Rybnik, ulica Prosta. Miejsce potrącenia pieszej.
  • Miejsce wypadku drogowego, ulica Prosta w Rybniku.
  • Służby udzielają pomocy poszkodowanej.
  • Uszkodzony samochód osobowy.
Powrót na górę strony