Wiadomości

Apelujemy o ostrożną jazdę!

Data publikacji 23.01.2023

Zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że na drodze, jest ślisko i niebezpiecznie. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Deszcz i ochłodzenie spowodowały, że panują trudne warunki, jezdnie są mokre i śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 4.00 na ulicy Bełkowskiej w Palowicach. 58-letni kierujący audi, nie zachował należytej ostrożności i wjechał do rowu, po czym zatrzymał się na przepuście sąsiedniej posesji. Mieszkaniec powiatu rybnickiego na widok radiowozu chciał uciec z miejsca zdarzenia, został zatrzymany dzięki właściwej reakcji świadka. Mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu, dlatego pobrano mu krew do badań.

Pamiętajmy o zdrowym rozsądku, rozwadze i ostrożności podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

  • Palowice, ulica Bełkowska. Miejsce zdarzenia drogowego.
  • Palowice, ulica Bełkowska. Miejsce zdarzenia drogowego.
  • Palowice, ulica Bełkowska. Miejsce zdarzenia drogowego.
Powrót na górę strony