Wiadomości

Potrącenie na przejściu dla pieszych przy ulicy Zebrzydowickiej

Data publikacji 01.02.2023

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. 39-letni kierujący audi, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 61-letniego mężczyznę, który z obrażeniami trafiła do szpitala. Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, a pieszych prosimy, aby nosili elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym!

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej. Kierujący audi jadąc w kierunku Rybnika 39-letni rybniczanin nie zachował ostrożności i potrącił przechodzącego przez pasy 61-latka. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.
Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść! Warunki do jazdy stają coraz trudniejsze. Pieszy, który ma na sobie ciemne ubranie i żadnego odblaskowego elementu, staje się dla kierowców mało widoczny, nawet tam, gdzie przejście jest doświetlone. Zachęcamy, by nosić odblaski nie tylko wówczas, gdy wymagają tego przepisy, ale także w obszarze zabudowanym. Dajmy szansę kierowcy, by ten mógł odpowiednio zareagować!

  • Rybnik, ulica Zebrzydowicka, przejście dla pieszych na którym doszło do potrącenia pieszego.
  • Rybnik, ulica Zebrzydowicka. Na pasach doszło do potrącenia mężczyzny.
  • Przejście dla pieszych przy ulicy Zebrzydowickiej, miejsce potrącenia pieszego.
Powrót na górę strony