Wiadomości

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku w Niewiadomiu

Data publikacji 07.02.2023

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala. Jak ustalili mundurowi z rybnickiej drogówki, jadący fordem, 69-letni mieszkaniec Chorzowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy fiata. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 20.00 skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadący fordem 69-latek, wjeżdżając na skrzyżowanie od ulicy Racławskickiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 31-letniemu kierowcy fiata. Mężczyzna podróżował wraz z dwoma pasażerkami w wieku 30 i 61-lat, które zostały z obrażeniami zabrane do szpitala. Ranny został także 46-letni pasażer forda. W następstwie zdarzenia kierujący fordem siłą odrzutu uderzył w murek ogrodzeniowy posesji i elewację budynku. Z kolei kierujący fiatem uderzył w betonowy mostek. Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji.

  • Uszkodzony pojazd.
  • Uszkodzony samochód osobowy w wyniku wypadku.
  • Uszkodzony samochód osobowy. Niewiadom. Miejsce wypadku drogowego.
  • Lyski, skrzyżowanie ulicy Racławickiej ze Sportową, miejsce wypadku drogowego.
  • Rybnik - Niewiadom, miejsce wypadku drogowego. Służby pracują na miejscu.
  • Rybnik, Niewiadom - rejon skrzyżowania. Miejsce wypadku drogowego i uszkodzony pojazd.
Powrót na górę strony