Wiadomości

Podsumowanie działań "prędkość" na autostradzie A1

Data publikacji 02.06.2023

2 czerwca na autostradzie A1 zostały przeprowadzone działania "prędkość". W akcji uczestniczyli policjanci rybnickiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących poruszających się z nadmierną prędkością i łamiących inne przepisy ruchu drogowego. Niestety, mimo wielu apeli, 30 kierowców poruszało się zbyt szybko. Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Policyjna akcja kontroli prędkości na autostradzie A1 trwała od godziny 6.00 do 22.00. Do działań przyłączyło się 4 policjantów ruchu drogowego z Rybnika. Niestety, mimo wielu apeli dotyczących bezpiecznej jazdy, rybniccy stróże prawa ujawnili i skontrolowali 30 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 28 osób otrzymało mandaty karne, a 2 zostały pouczone. Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu!

Pamiętajmy!

Nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

  • Rybniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego, który jechał na autostradzie A1 z prędkością 171 km/h.
  • Policjant w czasie kontroli pojazdu na Autostradzie A1
  • Kierujący otrzymał mandat za zbyt szybką jazdę.
Powrót na górę strony