Wiadomości

Policjanci uczcili pamięć poległych kolegów

Data publikacji 06.12.2023

Wczoraj punktualnie o godzinie 17 w Rybniku i powiecie rybnickim zawyły policyjne syreny i rozbłysły światła radiowozów. W ten sposób mundurowi oddali cześć aspirantowi sztabowemu Ireneuszowi Michalakowi i aspirantowi sztabowemu Danielowi Łuczyńskiemu, którzy stracili życie realizując obowiązki służbowe. Do akcji przyłączyli się także strażacy z Rybnika.

Wczoraj o 17.00 w całym kraju można było usłyszeć policyjne syreny i zobaczyć błyski świateł radiowozów. W ten sposób mundurowi upamiętnili zmarłych stróżów prawa. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oddawali hołd poległym kolegom w całym naszym powiecie. Dźwięki radiowozów dobiegały z różnych części Rybnika i miejscowości powiatowych. Szczególnie głośno było na placu naszej jednostki oraz Placu Świętego Jana w Rybniku.

Pamięć zmarłych uczcili także strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, których można było zobaczyć i usyszej przed ich komendą.

Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak, policjanci Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zginęli z rąk bandyty. Pozostawili w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali.


Cześć Ich pamięci!

 

  • Policjanci na parkingu komendy oddali hołd poległym policjantom.
  • Policjantka oddaje hołd zmarłym policjantom.
  • Pamięć uczcili także strażacy z Rybnika.
  • Policjant w hołdzie zmarłym kolegom.
  • Policjant na Placu Świętego Jana w Rybniku oddaje hołd zmarłym policjantom.
  • Policjanci oddają hołd na Placu Świętego Jana.

Film Policjanci oddający hołd

Pobierz plik Policjanci oddający hołd (format mp4 - rozmiar 4.21 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 205.73 KB)

Powrót na górę strony