Wiadomości

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 09.02.2024

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy 1 Maja w Rybniku. W wyniku tego zdarzenia ranny został 23-letni pieszy, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Za rażące naruszenie przepisów, mundurowi zatrzymali kierującemu osobówką prawo jazdy. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 17.15 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku na ulicy 1 Maja. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 37-letni kierujący renault jadąc w kierunku Świerklan, potrącił 23-latka, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z rybnickiej komendy.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń.

  • Rybnik, ulica 1 Maja, miejsce wypadku drogowego.
  • Uszkodzona szyba w pojeździe.
  • Rybnik, ulica 1 Maja, miejsce potrącenia pieszego.
Powrót na górę strony