Wiadomości

Bezpieczna Wielkanoc 2024 – podsumowanie

Data publikacji 02.04.2024

W czasie trwających świąt, spędzając czas w gronie rodziny i znajomych policjanci garnizonu rybnickiego nieustannie dbali o zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju naszym mieszkańcom. Tegoroczne święta możemy zaliczyć do spokojnych. Mundurowi zatrzymali 1 kierującego pod wpływem alkoholu. Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na drogach powiatu rybnickiego doszło do 10 kolizji i 2 wypadków drogowych.

Podczas świątecznych działań stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach oraz tam, gdzie można się było spodziewać łamania przepisów. Policjanci drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na drogach powiatu rybnickiego doszło do 10 kolizji i 2 wypadków drogowych. Mundurowi zatrzymali 1 kierującego pod wpływem alkoholu i 1 kierujący straciło prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości. Stróże prawa przeprowadzili 299 interwencji.

Ponadto, wczoraj około godziny 9.45 na ulicy Konarskiego w Rybniku policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego motocyklistę. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że został już orzeczony wobec niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

 
Powrót na górę strony