Wiadomości

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

Data publikacji 12.04.2024

Wczoraj policjanci rybnickiej drogówki przeprowadzili działania "Bezpieczny Pieszy". Akcja ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szczególnie na niebezpieczeństwo są narażeni piesi i to właśnie w rejonach przejść dla pieszych, które są najczęściej uczęszczane, można było spotkać patrol drogówki.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 109 wykroczeń, które dotyczyły relacji kierujący-pieszy, w tym 103 popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, a 6 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 81 osób otrzymało mandaty karne, a 28 zostało pouczonych. 

Apelujemy o przestrzeganie przepisów do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także o ostrożność i rozwagę. Każdy użytkownik drogi ma wpływ na bezpieczeństwo. A bezpieczeństwo na drodze to nasz wspólny cel! Pamiętajmy! Kultura i wzajemny szacunek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony