Wiadomości

Podpalacze tymczasowo aresztowani

Data publikacji 16.04.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach namierzyli i zatrzymali dwóch podpalaczy. 28 i 36-letni mieszkańcy Rybnika podpalili kilka kontenerów plastikowych i metalowych na odpady. Straty, jakie mężczyźni wyrządzili swoim działaniem wstępnie oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował ich na okres 2 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.

W sobotę około godziny 18.00, dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących palących się pojemników na odpady w rejonie ulicy Osiedle Południe, Patriotów, Lompy oraz Kadetów.
Policyjny patrol został natychmiast skierowany w rejon osiedla, a strażacy ugasili palące się kosze. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Podczas przejazdu ulicą Kadetów jmundurowi zauważyli mężczyznę, który wyrzucił jakiś przedmiot do śmietnika, po czym zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim w pościg pieszy i już po chwili 28-latek został zatrzymany. W wyniku podjętych czynności stróże prawa zatrzymali również jego 36-letniego „wspólnika”, który razem z nim wzniecał podpalenia.
Młodszy z zatrzymanych był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj mieszkańcy Rybnika usłyszeli 5 zarzutów, do których się przyznali.
Rybniczanie tłumaczyli swoje zachowanie tym, że fascynują ich akcje gaśnicze. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował ich na okres 2 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.

  • Na zdjęciu policjanci doprowadzają podpalacza.
  • Na zdjęciu doprowadzenie 28-letniego mężczyzny.
  • Na zdjęciu zatrzymany 28-letni mężczyzna w kajdankach. Po lewej stronie umundurowany policjant.
  • Na zdjęciu policjant zatrzymuje 36-letniego podpalacza.
  • Na zdjęciu policjanci doprowadzają 28-latka do Sądu Rejonowego w Rybniku.
  • Na zdjęciu zatrzymany 36-letni mieszkaniec Rybnika.
Powrót na górę strony