Wiadomości

Na zakazie i podwójnym gazie...

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci z rybnickiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Tym razem amatorem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 44-letni mieszkaniec Rybnika, który miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Okazało się także, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Wczoraj, około godziny 16.30 na ulicy Karola Miarki w Rybniku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. W trakcie czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że 44-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu i kierował pomimo sądowego zakazu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi, mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Apelujemy!

Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy! Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. W takim wypadku niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112.

 
Powrót na górę strony