Wiadomości

Policyjna akcja "Prędkość" - podsumowanie

Data publikacji 22.04.2024

Rybnicka drogówka podsumowała działania "Prędkość". Akcja prowadzona była wczoraj w godzinach 6.00 do godziny 22.00. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Niestety, mimo wielu apeli, 131 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Policyjna akcja kontroli prędkości trwała w piątek, od godziny 6.00 do 22.00. Niestety, mimo wielu apeli, 131 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. 131 osoby otrzymało mandaty karne, 19 zostało pouczonych. Wobec 2 kierujących został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Podczas podróży należy kierować pojazdem z rozwagą, stosując się do podstawowych zasad bezpiecznej jazdy. Zbyt duża prędkość to nadal główna przyczyna wypadków drogowych, a do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używania poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

  • Na zdjęciu policjant podczas pomiaru prędkości.
  • Na zdjęciu policjanci podczas działań prędkość.
  • Na zdjęciu naczelnik ruchu drogowego podczas kontroli.
  • Na zdjęciu naszywka ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu policjantka podczas pomiaru prędkości.
  • Policyjne działania prędkość.
Powrót na górę strony