Wiadomości

Dyżurny uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Data publikacji 15.02.2025

Policjanci codziennie w swojej służbie wypełniają słowa roty ślubowania, jakie składali, wstępując w policyjne szeregi. Słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu uratują czyjeś życie. Dzięki profesjonalnym działaniom dyżurnego z Komisariatu Policji w Boguszowicach mężczyzna, który chciał targnąć się na życie został przekazany pod fachową opiekę lekarzy.

Aspirant Kamil Abrahamczyk pełnił służbę na stanowisku kierowania w Komisariacie Policji w Boguszowicach, kiedy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna przebywający w dzielnicy Rybnika chce targnąć się na życie. Liczyła się każda minuta. Dyżurny błyskawiczne podjął działania wobec mężczyzny, który był w złym stanie emocjonalnym. Policjant podtrzymywał z nim rozmowę, jednocześnie kierując na miejsce policjantów, którzy pod wskazanym przez dyżurnego adresem zastali mężczyznę. Mężczyzną zajęła się później załoga pogotowia ratunkowego.

Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś zetknąć się z osobą, która znajduje się w bardzo złym stanie emocjonalnym. Osobie takiej musimy udzielić wsparcia, które być może uratuje jej życie. Zaproponujmy takiej osobie nawiązanie kontaktu ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdej miejscowości znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie i gminne ośrodki pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których pracownicy są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

- Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym tel. 800 70 2222;

- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 11;

- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych tel. 116 123;

- Antydepresyjny telefon zaufania, tel. 22 484 88 01.

Powrót na górę strony