Wiadomości

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.11.2022

Na wniosek rybnickich policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 35-letniego mieszkańca naszego miasta, który usiłował zabić swoją partnerkę. Mężczyzna zaatakował kobietę nożem. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie. Ponadto śledczy zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który pomagał mieszkańcowi Rybnika ukryć się przed Policją.

Mężczyzna tymczasowo aresztowany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 22.30 w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 35-letni mieszkaniec Rybnika w mieszkaniu usiłował zabić swoją partnerkę, atakując ją nożem. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko oraz ustalili przebieg zdarzenia. Od tego momentu rozpoczęły się też poszukiwania podejrzewanego mężczyzny podejrzanego, który zbiegł z mieszkania. Poszkodowana 26-letnia kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

W poniedziałek o godzinie 22.00 na terenie powiatu wodzisławskiego kryminalni zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rybnika. Ponadto śledczy zatrzymali 34-latka, który pomagał niedoszłemu zabójcy ukryć się przed Policją.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj rybnicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 35-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu. 34-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który pomagał rybniczaninowi ukryć się przed Policją, decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku również na 3 miesiące trafił do aresztu.

  • Podejrzany, który pomagał 35-latkowi ukryć się przed Policją.
  • Zatrzymany 35-latek, który został usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.
  • Mężczyzna, który pomagał ukryć się 35-latkowi przed Policją.

Film 35-letni_mezczyzna_doprowadzany_przez_policjantow_do_Sadu_w_Rybniku_.mp4

Opis filmu: Policjanci zakładają kajdanki zespolone podejrzanemu.

Pobierz plik 35-letni_mezczyzna_doprowadzany_przez_policjantow_do_Sadu_w_Rybniku_.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.88 MB)

Pliki do pobrania

  • 9.97 KB
    Deskrypcja filmu.
Powrót na górę strony